Aktualne projekty
« Powrót do spisu

Wszystkie kobiety Mateusza

Czy jeden nieboszczyk może zmienić życie całego miasteczka?! Uroczy i pełen melancholii film o nieśmiertelności duszy, o tym, że nic nie ginie i nie umiera bezpowrotnie.

Reżyseria: Artur Więcek „Baron”
Scenariusz (na podstawie powieści Beaty Pawlak „Aniołek”):
Artur Więcek „Baron”, Marek Fiedor
Zdjęcia: Adam Sikora
Scenografia: Anna Niemira
Kostiumy: Jolanta Łagowska
Muzyka: Leszek Możdżer
Dźwięk: Piotr Domaradzki
Montaż: Marek Klimaszewski
Charakteryzacja: Joanna Sochal
Kierownictwo produkcji: Piotr Uss Wąsowicz
Producent: Witold Bereś, Agnieszka Fryz-Więcek
Produkcja: Bereś & Baron Media Productions

W rolach głównych:
Teresa Budzisz-Krzyżanowska - Karolina Kłos
Krzysztof Globisz - Mateusz Kłos
Agata Kulesza - Maciejka

Czy jeden nieboszczyk może zmienić życie wszystkich wokół? Wywrócić do góry nogami codzienność małego miasteczka? Mateusz Kłos, stolarz artysta, birbant i wielbiciel kobiet, umiera banalnie, dławiąc się ością. Ale nawet po śmierci nie zamierza zaprzestać podbojów sercowych i odwiedza we śnie kobiety w miasteczku. Niedostrzegane przez swoich znudzonych codziennością mężów, dzięki Mateuszowi odnajdują chęć do życia. Chcą być piękne, znowu czują swą wartość, a od mężów domagają się czułości i seksu.

A mężczyźni? Ci są przerażeni. Nagle, zamiast analizować mecze piłkarskie, muszą zastanawiać się, co to takiego ten punkt G... Tymczasem wdowa po Mateuszu, Karolina, próbując uporządkować rzeczy po zmarłym mężu, natrafia na rozliczne dowody jego zdrad. Postanawia zerwać z przeszłością i ułożyć sobie życie od nowa. Czy rzeczywiście miłość Mateusza i Karoliny nie przetrwa próby śmierci? Zapraszamy do obejrzenia ciepłej komedii obyczajowej kręconej w scenerii urokliwego Cieszyna (2012).

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda „Jańcio Wodnik” dla Leszka Możdżera za muzykę na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”, Września 2013