Aktualne projekty
« Powrót do spisu

Multimedialna książka o Edelmanie

Multimedialna książka Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki „Marek Edelman. Po słonecznej stronie” [Wybór] to nowoczesny projekt w formule epub3. Książkę elektroniczną w tej formie można czytać, oglądać, a nawet słuchać na tabletach i w komputerach.

Książkę elektroniczną w tej formie można czytać, oglądać, a nawet słuchać na tabletach i w komputerach. Dzięki temu rozwiązaniu, nie rezygnując z zawartości merytorycznej, możemy jeszcze lepiej poczuć atmosferę czasów i niemal spotkać bohaterów książki. 

Niniejsza publikacja, oparta o pełną wersję książki "Marek Edelman. Życie do końca" autorstwa Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki, jest skróconą formułą dziesięciu fragmentów z dziesięciu najważniejszych rozdziałów książki. Treść poszerzono o zdjęcia Edelmana wraz z najgłośniejszymi cytatami z niego, archiwalne fotografie z getta oraz fragmenty filmu „Dowódca Edelman” (2008, reż. Artur Więcek „Baron”). Dodatkową atrakcją są fragmenty wykonywanego przez Magdę Brudzińską i jej krakowskich muzyków klezmerskich koncertu dla Marka Edelmana.

 Epub3 powstał dzięki wsparciu Instytutu Książki.